Zdeněk Pohlreich už sice skončil se svojí oblíbenou reality show „Ano šéfe!“, která se dočkala hned tří sérií. Nyní tady chystá pořád zbrusu nový, který by měl být v mnoha ohledech ještě slibnější. Bude se jmenovat „Na ostří nože“ a konceptem vychází z pořadu Pekelná kuchyně (Hells Kitchen) šéfkuchaře Gordona Ramseyho. Oceněného hned několika Michelinskými hvězdami jen pro informaci.

Takže se opravdu máme těšit zábavnou show, kde už se nebudou hodnotit restaurace, ale samotní kuchaři. A už podle prvních informacích to vypadá, že show obstojí i svému názvu. Byla v ní totiž už prolita první krev. Deník Blesk informoval, že jeden nervózní soutěžící se pořezal, když ukládal nůž do pouzdra.

O soutěž je velký zájem a na jednom z castingů, kterého se účastnilo na 120 profesionálních i amatérských kuchařů, se pak stala i tato nehoda. Ke všemu možná ještě přispěla nervozita některých soutěžících ze samotného Zdeňka Pohlreicha, který je znám nejenom svou ostrou televizní mluvou, ale hlavně desítky let zkušeností z kuchyně a provozování gastronomického byznysu.

Jako útěcha soutěžícím aspoň může být, že až se vítězní finalisté dostanou do soutěže, která zahrnuje i společné bydlení ve vile (aby se ukázali i jejich psychické předpoklady), tak s nimi společně Zdeněk bydlet nebude.